Projekt "Kultura na widoku" w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku – Filia w Pruszczu Gdańskim jako uczestnik ogólnopolskiego projektu Kultura na Widoku ma ciekawą propozycję dla posiadaczy smartfonów i tabletów z zakresu darmowego lub taniego dostępu do ponad 1000 cyfrowych: filmów, książek, utworów muzycznych, gier i zasobów dotyczących historii Polski.

W witrynowym oknie biblioteki znajduje się wirtualny regał – plakat, z którego każdy może zeskanować kod QR i tym samym pobrać na swoje mobilne urządzenie multimedialne interesujący film, książkę czy utwór muzyczny. Plakaty wywieszane będą w oknie biblioteki  w kolejnych miesiącach tego roku, począwszy od września.

W ofercie darmowych materiałów do ściągnięcia znajdują się np.: filmy „CK Dezerterzy”, „Boisko bezdomnych”, „Animowana historia polski” Tomasza Bagińskiego, płyty Björk, Nicka Cave”a, czy też bardzo popularna ostatnio płyta Artura Andrusa „Cyniczne córy Zurychu”, a także liczne książki np.: „Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego, „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Kultura Na Widoku to kampania promująca bogate zasoby kultury dostępne z legalnych źródeł. Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo w jego realizację stając się tym samym współautorem sukcesu tego projektu.
Fundacja Legalna Kultura promuje świadome uczestnictwo w kulturze i korzystanie z legalnych źródeł w cyfrowej rzeczywistości. Zwraca się także do tych, którzy jeszcze nie przykładają wagi do legalności źródeł, z których korzystają. Działania Fundacji popiera ponad 300 twórców i ludzi kultury.

Projekt ten otrzymał wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 25-lecie Samorządności”.

Zapraszamy do biblioteki pedagogicznej a także do odwiedzenia strony www.legalnakultura.pl oraz www.kulturanawidoku.pl