14.03.2019

Powiat Gdański informuje, iż podpisano umowy na budowę ścieżek pieszo – rowerowych w Pszczółkach (ok. 600 mb) oraz na odcinku Radunica – obwodnica miasta Pruszcz Gdański (ok. 1000 mb) w ramach operacji:

Budowa węzłów integracyjnych Pruszcz Gdański, Cieplewo, Pszczółki wraz z trasami dojazdowymi, realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Cel projektu: poprawa dostępności użytkowników do węzłowej infrastruktury transportu zbiorowego i rowerowego oraz zintegrowanie elementów infrastruktury transportu zbiorowego, a także poprawa sprawności ich funkcjonowania.

Wykonawca: B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z siedzibą w Pruszczu Gdańskim

Nadzór inwestorski: NADMAR Mariusz Kleinschmidt z siedzibą w Brodnicy Górnej

Koszt robót budowlanych: 1.500.000,00 zł, w tym dofinansowanie z EFRR ok. 805.000 zł

(w tym 450.000 za wykonanie ścieżki w Pszczółkach i 1.050.000 zł za wykonanie ścieżki na odcinku Radunica – obwodnica miasta Pruszcz Gdański)

Utrudnienia w ruchu: W związku z planowanymi robotami drogowymi mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu drogowym w ciągu dróg powiatowych:

• ul. Obr. Westerplatte w Pruszczu Gdańskim na odcinku Radunica – obwodnica miasta Pruszcz Gdański,
  • ul. Pomorskiej w Pszczółkach na odcinku od wiaduktu kolejowego do cmentarza.

Ruch odbywał się będzie wahadłowo, jednym pasem ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.