Pruszczańska „dwójka” ma już 70 lat

W piątek , 06 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim uroczyście świętowano Jubileusz 70-lecia szkoły podstawowej. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele szkoły, jej dawni i obecni pracownicy, a także absolwenci. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, po której goście licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej szkoły.

W uroczystościach uczestniczył Starosta Gdański Stefan Skonieczny, który przekazał na ręce Pani Dyrektor Urszuli Niklas gratulacje i życzenia oraz wręczył upominek.

Jubileusz był okazją do wspomnień związanych ze szkołą, o których opowiadali jej dawni uczniowie i nauczyciele. Krótką historię szkoły przedstawiła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor, a prezentacja multimedialna złożona z archiwalnych zdjęć stanowiła udokumentowanie 70 lat z życia „dwójki”.

To, jak zmieniała się placówka i jak funkcjonowała za działalności jej poszczególnych dyrektorów ukazała specjalna wystawa fotograficzna oraz kroniki wydarzeń szkolnych. W klimacie nostalgii i refleksji odbyło się także widowisko artystyczne przygotowane przez uczniów i absolwentów szkoły.