Sulmin-Otomin i nie tylko

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Gdańskiego podjęta zostanie decyzja o budowie jednego z najbardziej oczekiwanych odcinków dróg w powiecie – kilometra nawierzchni Sulmin – Otomin.

- Na leśnym, piaskowym dotąd odcinku, pojawi się asfalt. Kilometr nowej drogi to efekt współpracy Powiatu Gdańskiego z Gminą Kolbudy, Gminą Żukowo i Powiatem Kartuskim – mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. – W tym roku gotowe będą odpowiednie uchwały i projekt. Realizacja inwestycji nastąpi w roku 2016.

Kolejnym istotnym zadaniem, realizowanym przez Powiat Gdański, jest remont podłóg w starostwie, oraz przebudowa głównego hallu.

- Rozstrzygnęliśmy już przetarg. Zakończenie prac przewidziane jest na wrzesień – mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. – Na dole pojawi się między innymi nowe biuro podawcze.

Jak co roku, już wkrótce na stronie www.powiat-gdanski.pl, pojawi się zakładka na której będziemy mogli obserwować postęp prac przy tegorocznej „schetynówce”. W ramach tej inwestycji rozpoczęły się już prace na odcinkach Wiślina, Wiślinka, Pszczółki – Rębielcz, Sobowidz – Gołębiewo i na ulicy Zdrowej w Juszkowie.