Szlachetna Paczka w SPS w Warczu

Szkoła zaangażowała się po raz kolejny w akcje ,,Szlachetna Paczka” oraz ,,13 dla 13”, których koordynatorami byli psycholog i pedagog szkolny. – Analizując potrzeby uczniów szkoły oraz obserwując środowisko zewnętrzne, dostrzegliśmy, że duża część osób znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Z tego też powodu postanowiliśmy po raz trzeci zorganizować w szkole ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, która również wpisała się już w kalendarz szkoły. Każdy z wolontariuszy, z których większość stanowili pracownicy szkoły, przeszedł specjalistyczne szkolenie, dzięki któremu mógł prowadzić spotkania z rodzinami. W ciągu trzech lat udało się nam pomóc 65 rodzinom z terenu powiatu. W minionym roku największą grupę docelową stanowili seniorzy. Akcja ta spowodowała, że szkoła pozyskała dodatkowych partnerów ze środowiska lokalnego, którzy chętnie wspierają naszą placówkę. Z inicjatywny pracowników szkoły została zorganizowana po raz drugi akcja ,,13 dla 13”, dzięki której trzynastu uczniów naszej szkoły znajdujących się w pieczy zastępczej (rodzinne domy dziecka, stowarzyszenia, rodziny zastępcze) otrzymało wymarzony, świąteczny prezent od trzynastu przedszkolaków i ich rodzin z gdańskich przedszkoli Marchewka. Podczas pierwszej edycji prezenty fundowali pracownicy Interreg South Baltic z Gdańska – informuje Iwona Neubauer. (autor tekstu:IN).