Szlachetna Paczka w szkole w Warczu

Pragniemy poinformować, że w tym roku w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu zorganizowano rejon programu Szlachetna Paczka. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Nasi wolontariusze wytypowali w tym roku do pomocy 30 rodzin i osób samotnych z terenu całego powiatu gdańskiego. Wśród wytypowanych są rodziny naszych uczniów, ale nie tylko. Dotarliśmy też z wywiadem do innych potrzebujących.

Otwarcie bazy z opisami rodzin nastąpi już 17.11.br. na stronie www.szlachetnapaczka.pl . Zachęcamy firmy, szkoły, instytucje oraz osoby prywatne do zapoznania się z opisami i zrobienia paczki. Z założenia ofiarujemy tzw. „mądrą pomoc” czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Nie pomagamy tzw. „biedzie roszczeniowej”

Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców są przekazywane wybranym rodzinom i osobom samotnym przez wolontariuszy podczas Finału Szlachetnej Paczki, który w tym roku odbędzie się 8-go grudnia. Szkoła w Warczu zamieni się tego dnia w magazyn Szlachetnej Paczki. Liczymy na Państwa ofiarność i serce. Nie bądźcie obojętni. Razem zmieńmy historie rodzin w potrzebie.

Anna Bartoszewska, Dyrektor SPS w Warczu