Uchwalono budżet Powiatu Gdańskiego na 2018 rok

W świątecznej atmosferze odbyło się wczoraj ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Powiatu Gdańskiego.  Najważniejszym punktem odbywających się po sobie dwóch sesji było uchwalenie projektu budżetu Powiatu Gdańskiego na 2018 rok. Dochody zaplanowano w kwocie 89.900.000 zł, wydatki zaś na 92.740.00 zł. Główne zadania na przyszły rok to przebudowa drogi Słowackiego w Pruszczu Gdańskim, scalanie gruntów w Mokrym Dworze oraz Trzepowie oraz modernizacja dróg powiatowych m. in. w Czapielsku, Ulkowy, Borowinie, Ostrowite i Cedrach Wielkich.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, spotkanie Rady Powiatu było również okazją do złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.