Udany początek roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez Powiat Gdański

Wrzesień to czas dobrych wiadomości ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gdański. Pomyślnie zakończyły się egzaminy zawodowe, które uczniowie zdali niemal w 100 %. Dobiegł końca nabór, w wyniku którego naukę w obu naszych szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęło ogółem ponad 1000 uczniów.  Młodzież z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim z początkiem roku szkolnego zyskała również dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne, znajdujące się na wyremontowanym parterze budynku byłego internatu.
Od nowego roku szkolnego udogodnienia czekają uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Warczu, ze zdiagnozowanym autyzmem i zespołem Aspergera. Placówka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nasz Autyzm” w zakresie m.in.  organizacji zajęć rehabilitacyjnych, integracyjnych a także wszechstronnego wsparcia rodziców dzieci z tym rodzajem niepełnosprawności.