Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Pruszczu Gdańskim

W sobotę 11 listopada świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, na Placu Jana Pawła II, odbyła się cześć oficjalna uroczystości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Gdański Stefan Skonieczny. Następnie odczytano apel poległych oraz oddana została salwa honorowa przez kompanię honorową 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Pod pomnikiem „Nike” złożono symboliczne wieńce i wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach, w budynku Starostwa Powiatowego, odbyła się część artystyczna. Uczestnicy wysłuchali koncertu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański oraz występu Anny i Romualda Spychalskich.