Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę 11 listopada świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 na skrzyżowaniu ul. 11-go listopada i Ogrodowej, skąd wyruszył przemarsz w kierunku kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na uroczystą Mszę Świętą. Na Placu Jana Pawła II, odbyła się cześć oficjalna uroczystości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Gdański Stefan Skonieczny. Następnie odczytano apel poległych oraz oddana została salwa honorowa przez kompanię honorową 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Pod pomnikiem „Nike” złożono symboliczne wieńce i wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach, nastąpiło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa dla Hymnu” , a uczestnicy ustawili się do wspólnego zdjęcia. W centrum kultury i sportu w Pruszczu Gdańskim, odbyła się część artystyczna. Uczestnicy obejrzeli spektakl „Pejzaż polski” w wykonaniu Zespołu Les Femmes oraz Sebastiana Godzińskiego (przy fortepianie).