UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRUSZCZU GDAŃSKIM

W poniedziałek 11 listopada świętowaliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Na Placu Jana Pawła II, odbyła się część oficjalna uroczystości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Gdański Stefan Skonieczny. Następnie odczytano apel poległych oraz oddana została salwa honorowa przez kampanię 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Pod pomnikiem ,,Nike" złożono symboliczne wieńce i wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach, nastąpiło wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego". W centrum kultury i sportu w Pruszczu Gdańskim, odbyła się część artystyczna. Uczestnicy wysłuchali koncertu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański.