Obserwuj nas:

Uroczyste zakończenie XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”

W dniu 7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyła się uroczystość zakończenia XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Gdańskiego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie.

Zgłosiło się do niego 19 szkół z powiatu gdańskiego, które rywalizowały w trzech etapach konkursowych. Pierwszy etap to test wiedzy z przeczytanych lektur, drugi etap to konkurs pięknego czytania, trzeci – wyniki czytelnictwa w poszczególnych szkołach. W  tym roku uczestnicy przygotowywali się z następujących lektur: klasy pierwsze – „Kozucha Kłamczucha” J. Porazińskiej, klasy drugie – „Teraz tu jest nasz dom” B. Gawryluk, klasy trzecie – „Ferdynand Wspaniały” L. J. Kerna, klasy czwarte – „Ucho, dynia, 125” M. Krüger, klasy piąte – „Skrzynia Władcy Piorunów” M. Kozioła, klasy szóste – „Buba” B. Kosmowskiej, klasy siódme – „Czarny Młyn” M. Szczygielskiego, klasy ósme – „Nutria i Nerwus” M. Musierowicz. Ciekawe książki, zamiłowanie do czytelnictwa, chęć zmierzenia się w rywalizacji z rówieśnikami – to na pewno sprawiło, że tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników – 119 uczniów! Po podsumowaniu szczegółowych wyników poszczególnych uczestników konkursu a także wyników czytelnictwa w szkołach wyłoniono szkoły – laureatki tegorocznego cyklu konkursowego.

Pierwsze miejsce z liczbą 29 punktów zdobyły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach (28 punktów). Trzecie miejsce zdobyły aż trzy szkoły, zdobywając w konkursie 25 punktów: Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie, Szkoła Podstawowa im. K. Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim.

Nagrody wręczali Wicestarosta Marzena Biernacka oraz Zastępca Wójta Gminy Trąbki Wielkie Jan Wiczling,

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się podziękowania za aktywność a laureatom – szkołom oraz ich uczniom – gratulacje!

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na ty” to wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie, Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gd. oraz Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

W przyszłym roku szkolnym planowana jest XIII edycja konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Gminy Powiatu Gdańskiego