Uwaga! Ruszyła rejestracja do Wielkiego Spływu Radunią

Informujmy, iż rozpoczęła się rekrutacja na Wielki Spływ Kajakowy Rzeką Radunią. Wszystkie zainteresowane udziałem osoby proszone są o indywidualną rejestrację przy użyciu elektronicznego systemu rejestracji oraz uiszczenia opłaty wpisowej (15 zł) w terminie dwóch dni od otrzymania mailowego potwierdzenia rejestracji, gdzie zostanie wskazany nr konta bankowego. Rejestracja jest możliwa pod następującym adresem: www.radunia2018.pl, który przenosi bezpośrednio do formularza rezerwacyjnego.

Jednodniowy spływ odbędzie się 09.06. b.r. 8 kilometrowym odcinkiem rzeki Raduni od Elektrowni Wodnej w Straszynie do Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Przebieg trasy umożliwi uczestnikom spływu podziwianie piękna i różnorodności przyrodniczej tej części naszego województwa, jak również poznanie zabytków inżynieryjnych oraz historycznych gmin i miejscowości, w tym: elektrowni wodnych w Straszynie, Prędzieszynie, Kuźnicach i Juszkowie czy miniatury faktorii w Pruszczu Gdańskim.

Dla uczestników spływu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, między innymi:  pokaz szermierki, lepienie z gliny, gry plebejskie, konkursy dla dzieci (łuczniczy oraz krzykaczy). Dodatkowo, w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzyma koszulkę, etui na telefon, przewodnik oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu. Będzie mógł też liczyć na ciepły posiłek.

Podczas spływu o bezpieczeństwo kajakarzy dbać będą ratownicy WOPR oraz kwalifikowani instruktorzy wodni.