V Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

W dniu 22 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem: "Ignacy Łukasiewicz - twórca przemysłu naftowego" o zasięgu powiatowym. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Gdański - p. Marian Cichon oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego - p. Janusz Wróbel.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas 7 i 8 z ośmiu szkół powiatu gdańskiego. W półfinale konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o życiu i działalności twórcy przemysłu naftowego - Ignacego Łukasiewicza. Do finału konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów. Finał konkursu obejmował zadania z chemii i fizyki. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą z zakresu przedmiotów ścisłych. Zwycięzcami V Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno-Fizycznego zostali:

I miejsce - Michał Gurzyński (SP nr 3 w Pruszczu Gd.)

II miejsce - Liwia Gruszczyńska (SP nr 4 w Pruszczu Gd.)

III miejsce - Paulina Lech (SP nr 3 w Pruszczu Gd.)

Nagrody uczestnikom wręczył Starosta Gdański p. Marian Cichoń oraz p. Natalia Błońska - Członek Zarządu Powiatu Gdańskiego w towarzystwie p. Iwony Polańskiej - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Dziękujemy uczestnikom za udział, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.