21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno-Fizycznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Gdańskiego p. Marian Cichon oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego p. Janusz Wróbel.
W konkursie o zasięgu wojewódzkim wzięli udział uczniowie z 7 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Bohaterem tegorocznego konkursu był Mieczysław Wolfke – polski fizyk będący pionierem fizyki technicznej. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch etapach – w półfinale wykazali się znajomością dokonań naukowych Mieczysława Wolfke, a w finale rozwiązali zadania z chemii i fizyki.
Zwycięzcami VI Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno-Fizycznego zostali:
I miejsce – Stanisław Narwojsz z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pruszczu Gd.
II miejsce – Agata Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gd.
III miejsce – Paweł Janicki ze Szkoły Podstawowej w Straszynie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.