Wiosna na drogach i w oświacie

Powiat Gdański rozstrzygnął przetarg na budowę ścieżki pieszo – rowerowej z Pruszcza Gdańskiego do Radunicy. Za ponad milion złotych, do końca lipca, powstanie 805 metrów ścieżki która znacznie poprawi bezpieczeństwo poruszania się między tymi dwoma miejscowościami.
- Budowa traktu pieszo – rowerowego z Pruszcza Gdańskiego do Radunicy to część dużego projektu realizowanego przez Powiat Gdański z samorządami Powiatu – miastem Pruszcz Gdański, gminą wiejską Pruszcz Gdański, oraz gminami Pszczółki i Trąbki Wielkie.  – mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. - Bardzo ważną inwestycją jest także budowa 1,5 kilometra drogi w miejscowości Ostrowite.

Powiat przygotowuje także projekt rozbudowy szkoły w Warczu. Po rozbudowie szkoła zyska nawet 500 dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni. Pozwoli to na zaaranżowanie w szkole między innymi biblioteki.