Wizualizacja nowej siedziby pogotowia i PCPR w Pruszczu Gdańskim

Znamy pierwsze wizualizacje nowej siedziby pogotowia i PCPR w Pruszczu Gdańskim. - Do końca kwietnia gotowa będzie dokumentacja projektowa. Chcielibyśmy jeszcze w maju rozpisać przetarg – mówi Wicestarosta Marian Cichon. - Mamy nadzieję, że pierwsze ekipy wykonawcze pojawią się na placu budowy już w maj.

Ciekawostką jest, nie planowane wcześniej, umieszczenie w projekcie podziemnej hali garażowej dla karetek, które pozwoli na daleko lepsze utrzymanie sprzętu. Przypomnijmy – SPPR w Pruszczu Gdańskim kupiło pod koniec ubiegłego roku własną karetkę na podwoziu Mercedesa Sprintera. Pozostały sprzęt to samochody należące do zewnętrznych operatorów. Zbudowanie hali garażowej stało się możliwe po pozytywnych analizach gruntu. Przed obiektem pojawi się także parking dla osób korzystających z usług Pogotowia i PCPR. Parking będzie zamykany szlabanem a wjazd odbywać się będzie na podstawie jednorazowego biletu.

Nowa siedziba pogotowia powstanie na działkach przekazanych Powiatowi Gdańskiemu przez Agencję Nieruchomości Skarbu Państwa i Miasto Pruszcz Gdański.