„Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej” – rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego

Dla uczczenia przypadającej w 2018 roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny dla uczniów klas VII oraz gimnazjum.

Chętni uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat lub komiks, nawiązujący do wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Można było też przedstawić własną interpretację dotycząca rozumienia patriotyzmu, jego przejawów, postaw, piękna Ojczyzny.

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu nie zawiedli – do konkursu zgłoszono 73 prace  z dziewięciu szkół. Jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem, ponieważ prace prezentowały dość wysoki i wyrównany poziom i niełatwo było dokonać oceny.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach : komiksu i plakatu.

Kategoria komiks :

I miejsce :

Antoni Zander                       kl. III E   Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

II miejsce  :

Amelia Frydrychowicz               kl. VII     Szkoła Podstawowa w Kłodawie

III miejsce

Martyna Charczyńska                kl. II C   Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

Kategoria plakat :

I miejsce :                                         nie przyznano

II miejsce  ex equo :

Andrea Kuśnierz                      kl. II A   Szkoła Podstawowa w Łęgowie

Martyna Horodziejko                kl. III     Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach

III miejsce  ex equo :

Zuzanna Stawicka                   kl. VII    Szkoła Podstawowa w Kłodawie

Maria Sulewska                       kl. VII    Szkoła Podstawowa w Kłodawie

Wyróżnienia  :

Magdalena Sychta                   kl. II E    Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

Marta Kamińska                       kl. VII    Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku

Klaudia Plata                            kl. VII     Szkoła Podstawowa w Giemlicach

Julia Wenta                              kl. III B   Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich

Weronika Lewandowska          kl. II F    Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

Karolina Kaczor                        kl. II A    Szkoła Podstawowa w Przejazdowie

Wiktor Polanowski                    kl. VII     Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich

Alicja Wnuk                              kl. II D     Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach

Vanessa Kuśnierz                    kl. III B    Szkoła Podstawowa w Łęgowie

Wiktoria Kowal                         kl. III       Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych

Dalia Pastuszka                       kl. VII      Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku

Natalia Sulima                         kl. VII B   Szkoła Podstawowa w Łęgowie

Natalia Pietrzak                       kl. II G     Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

Powiatowy konkurs plastyczny odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Gdańskiego, który w dniu 17 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gd. wręczy nagrody. Nagrody przygotowane zostały dla laureatów oraz osób wyróżnionych. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Polecamy obejrzeć też wystawę prac konkursowych, która jest dostępna w bibliotece pedagogicznej.