Wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym „Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej”

W dniu 17 stycznia w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom powiatowego konkursu plastycznego pt. „Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej”. Celem konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs przeznaczony był dla gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat lub komiks, nawiązujący do wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Można było też przedstawić własną interpretację dotyczącą rozumienia patriotyzmu, jego przejawów, postaw, piękna Ojczyzny.

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu nie zawiedli – do konkursu zgłoszono 73 prace  z dziewięciu szkół. Nagrody i wyróżnienia dla młodych artystów wręczali : Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Aleksandra Jaszkowska z Departamentu Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego i Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Na wystawie prac możemy zobaczyć zarówno portrety wybitnych Polaków, jak i sytuacje z wydarzeń historycznych, które wywodzą się z idei odzyskania niepodległości w 1918 roku.