Wspólna realizacja przebudowy drogi powiatowej nr 1930G (Lniska-Niestępowo)-Gdańsk na odcinku Otomin - Sulmin

W piątek 26 sierpnia Rada Powiatu Gdańskiego podjęła Uchwałę w sprawie przystąpienia wraz z Gminą Kolbudy, Gminą Żukowo, Powiatem Kartuskim, Gminą Miasta Gdańska do wspólnej  realizacji inwestycji przebudowy drogi powiatowej nr 1930G (Lniska – Niestępowo) – Gdańsk .  Jest to wspólna inicjatywa przebudowy najbardziej oczekiwanego odcinka drogi w powiecie gdańskim (odcinek leśny o długości ok.1 km) . Powiat złoży wniosek o dofinansowanie przebudowy przedmiotowej drogi z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Droga powiatowa nr 1930G położona jest na obszarze dwóch powiatów,  dlatego też  Rada Powiatu Gdańskiego podjęła uchwałę na dalszą realizację przebudowy tejże drogi, udzielając dotacji celowej dla Powiatu Kartuskiego .