Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatu Gdańskiego apeluje

Pożary, straty w uprawach, zasłabnięcia i gwałtowne zjawiska pogodowe. Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatu Gdańskiego apeluje, aby wobec panujących w zasadzie nieprzerwanie od końca maja, wysokich temperatur, stosować specjalne środki postępowania.

- Bardzo ostrożnie obchodźmy się z ogniem. Zgłaszajmy natychmiast każdy zauważony przypadek palącej się trawy. Obserwujmy także dokładnie prognozy pogody i niebo. To istotne, aby uchronić się przed nagłymi, lokalnymi zmianami pogodowymi, które mogą doprowadzać na przykład do łamania drzew i gałęzi – mówi Ireneusz Czernecki ze Starostwa Powiatu Gdańskiego. - Mimo wakacyjnej pogody, ograniczmy przebywanie na słońcu. Pijmy dużo niegazowanej wody i co ważne, nie zostawiajmy ani na chwilę dzieci, osób straszych lub zwierząt w zamkniętym aucie. Uważajmy też bardzo z alkoholem.

Zmiany pogodowe w Powiecie Gdańskim można na bieżąco monitorować za pomocą stacji pogodowej, zamontowanej na budynku Powiatu Gdańskiego: