XI POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY ,,Z KSIĄZKĄ NA TY"

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na ty” po przerwie spowodowanej pandemią został wznowiony. W tym roku odbywa się jego XI edycja.  Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim. Pierwszy etap konkursu odbywał się w siedzibie biblioteki pedagogicznej w dniach 5 – 7 kwietnia br. Zgłosiło się do niego 102 reprezentantów z 19 szkół podstawowych z naszego powiatu!

Etap ten polegał na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy z wybranych lektur. Test pisali reprezentanci swoich szkół z klas od II do VIII. Klasy II pisały test z książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!, klasy III – z książki Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, klasy IV – Adama Bahdaja „Kapelusz za sto tysięcy”, klasy V – F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”, klasy VI – Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora”, klasy VII – Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, klasy VIII – Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

Testy nie były łatwe. Każdy z nich zawierał pytania sprawdzające ogólną znajomość tekstu lektury.

Były też pytania o charakterystykę poszczególnych bohaterów książek, o chronologię wydarzeń, o opis miejsc akcji. Były tez pytania otwarte, gdzie ważna była poprawność merytoryczna i językowa.

Na końcu testu na każdego uczestnika czekało rozwiązanie krzyżówki, najeżonej pytaniami szczegółowymi. Konkurs na poziomie powiatowym nie może być zbyt łatwy, tym większe gratulacje dla jego zwycięzców!

Laureaci I etapu konkursu:

Klasy II

III miejsce  ex equo

Magdalena Acela – SP Wiślinka

Julia Falk – SP Kowale

W dniach 10 – 12 maja br. odbędzie się II etap powiatowego konkursu czytelniczego. Tym razem uczniowie klas I – VIII będą uczestniczyć w Konkursie Pięknego Czytania. Serdecznie zapraszamy!