Za nami Wielki Spływ Kajakowy Radunią

W sobotę 09 czerwca b.r. 160 osób z terenu powiatu i województwa pomorskiego przepłynęło 8 kilometrowy odcinek malowniczym szlakiem elektrowni wodnych na rzece Raduni. Organizatorami imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Gminy Pruszcz Gdański, Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz Starostwo Powiatowe. Przebieg trasy (od Elektrowni Wodnej w Straszynie do Faktorii w Pruszczu Gdańskim) umożliwił uczestnikom spływu podziwianie piękna i różnorodności przyrodniczej jak również poznanie zabytków inżynieryjnych oraz historycznych Powiatu Gdańskiego, w tym: elektrowni wodnych w Straszynie, Prędzieszynie, Kuźnicach i Juszkowie czy Faktorii w Pruszczu Gdańskim..

Na kajakarzy, na terenie Faktorii czekał ciepły poczęstunek oraz szereg atrakcji, w tym pokaz grupy rekonstruktorów, pokazy udzielania pierwszej pomocy czy konkursy przygotowane zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników.