21 października 2017 roku w świetlicy ZSOiO w Pruszczu Gdańskim, odbyło się pierwsze spotkanie w powiecie gdańskim w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, na którym przybyli licznie uczniowie jak i ich rodzice.

W imieniu Starosty przybyłych powitał p. Piotr Kaliński, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, który podkreślił znaczenie dla Starostwa projektów wspierających rozwój młodych i zdolnych osób z naszego regionu.

Dalszą cześć spotkania poprowadził dr Jan Kopiński – prowadzący projekt w naszym powiecie. Przedstawił cele i założenia projektu, a zwłaszcza podkreśli nastawienie celów na rozwój indywidualnych zdolności uczniów. Następnie przedstawił kadrę pedagogiczną, zreferował już dokonane osiągnięcia uczniów z poprzedniego roku i powitał nowych uczestników. Podkreślił kilkukrotnie znaczenie rozwoju uczniów – nabywanie przez nich umiejętności bycia leaderem w swoim otoczeniu oraz tworzenia nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Po spotkaniu rodzicie oraz ich dzieci zadawali dużo pytań, wykazując swoje zainteresowanie w wspólną realizację projektu.