Obserwuj nas:

Kolejny Zespół Ratownictwa Medycznego w Powiecie Gdańskim.

Od 1 stycznia w Cedrach Wielkich dyżuruje zespół ratownictwa medycznego. Dzięki ten inicjatywie znacznie skróci się czas dojazdu karetki do potrzebujących, a jednocześnie mieszkańcy i turyści odwiedzający Żuławy Gdańskie będą mieli zapewnioną profesjonalną pomoc medyczną na najwyższym poziomie.

Zespół ratownictwa medycznego w Cedrach Wielkich – podobnie jak w Kolbudach –dyżurował będzie 12 godzin (8.00–20.00), a więc w czasie największego natężania ruchu samochodowego.

Cedry Wielkie były ostatnim miejscem w powiecie gdańskim, gdzie brakowało zespołu ratownictwa medycznego. Osiągnęliśmy kolejny cel, który sprawi, że mieszkańcy tej części powiatu gdańskiego będą mogli liczyć na znacznie szybszą pomoc ratowników. Jest to wydarzenie, które śmiało mogę zaliczyć do najważniejszych w kończącej się właśnie kadencji samorządu powiatu gdańskiego. Teraz, zespół ratownictwa medycznego stacjonuje w Cedrach Wielkich przez 12 godzin, ale mam cichą nadzieję, że niebawem czas dyżuru uda się wydłużyć do całej doby – mówi Marian Cichon, starosta gdański.

 

 

Gminy Powiatu Gdańskiego