ZUS w Pruszczu Gdańskim zaprasza na bezpłatne szkolenie

Szanowni Państwo,

12.10.2017 r. w Inspektoracie ZUS w Pruszczu Gdańskim  przy ul. Wita Stwosza 7  odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: e-Składka – nowy wymiar rozliczeń.

Szkolenie rozpocznie się o 9.00.

Szkolenie związane jest ze zmianami w opłacaniu składek, które wejdą w życie od 1 stycznia 2018 roku. Przedsiębiorcy otrzymają wówczas jeden indywidualny rachunek bankowy, na który będą wpłacać składki jedną wpłatą. Cztery przelewy zastąpi jeden, a to oszczędność czasu i niższe koszty obsługi płatności.

Program szkolenia obejmuje: zasady opłacania składek do 31 grudnia 2017 r., zasady opłacania składek od 1 stycznia 2018 r., informacje o Numerze Rachunku Składkowego, zasady podziału wpłaty na ubezpieczenia i fundusze, zasady rozliczania wpłaty na poszczególne ubezpieczenia oraz fundusze. Zostaną także przestawione korzyści wynikające z wdrożenia tej zmiany.

Eksperci odpowiedzą także na wszelkie pytania.

Będzie można również założyć bezpłatny profil na portalu PUE oraz uzyskać informacje o bezpłatnych usługach elektronicznych oferowanych przez ZUS.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem 58 692 47 50 lub bezpośrednio w Inspektoracie ZUS w Pruszczu Gdańskim.

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego