24 sierpnia obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy. Upamiętnia on datę, kiedy Ukraiński Parlament w 1991 roku przyjął Deklarację Niepodległości.

Ukraina przeszła długą drogę do swojej wolności. І ten dzień jest dniem pamięci wszystkich ludzi, którzy walczyli o niepodległość swojego kraju.

Dokładnie pół roku temu zaczęła się wojna i Ukraina znów walczy o swoją wolność, możliwość kroczenia swoją drogą i bycia niepodległym suwerennym państwem.

Z okazji Dnia Niepodległości życzymy wszystkim Ukraińcom, a szczególnie tym mieszkającym na terenie Powiatu Gdańskiego, pokoju, zdrowia, sukcesów i wszelkiej pomyślności!

24 серпня відзначається День Незалежності України. Він нагадує день, коли український парламент у 1991 році ухвалив Акт проголошення незалежності України.

Україна пройшла довгий шлях до своєї свободи. І цей день також

є днем пам’яті всіх людей, котрі боролися за незалежність своєї країни.

Рівно пів року тому почалася війна, і Україна знову бореться за свою свободу, можливість іти своєю дорогою та існувати як держава.

З приводу Дня Незалежності України бажаємо українцям, особливо тим, які мешкають на території Повіту Гданського, миру, здоров’я, успіхів і всіляких гараздів!