Obserwuj nas:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Pszczółki oraz wszyscy Ci, którzy czekają na naszą sztandarową imprezę! Święto Miodu Pszczółkowskiego już za 5 dni!

W sobotę, 27 sierpnia, Park Lipowy zapełni się atrakcjami, muzyką i wszystkim, co pszczele!

W samo południe rozpoczynamy Mszą Św. dziękczynną w kościele pw. św. Wojciecha w Żelisławkach, a następnie w Parku Lipowym:
Na scenie zobaczymy zarówno „naszych”, czyli Weronikę Rosanowską i Jakuba Wronę, dzieci z przedszkola Gminnego „Pszczółka Maja” w Pszczółkach, młodzież z Kuźni Talentów, jak również zaproszonych artystów: Tczewską Formację Szantową, Marię Klamann oraz Milenę Milę Szymańską z zespołami.

W tym roku postaraliśmy się, aby naszą gwiazdę – zespół FUTURE FOLK mógł zobaczyć i posłuchać każdy, zarówno starszy jak i młodszy Mieszkaniec naszej Gminy, dlatego też zapraszamy na  17.00 na super koncert.

Święto Miodu Pszczółkowskiego zakończy się z przytupem, a to za sprawą znanych i kochanych przez tłumy D&D Party!

Scena to tylko część atrakcji! Na terenie Parku Lipowego jak zwykle będziemy mogli odwiedzić stoiska pszczelarskie, sołeckie, posmakować pyszności od naszych wspaniałych KGW, przejechać się zabytkowym autobusem, czy też zagłosować na wybrane przedsięwzięcie w Budżecie Obywatelskim na.

Święto Miodu to pszczoły i miód, dlatego zależy nam na tym, aby co roku mieli Państwo możliwość pogłębienia swojej wiedzy z tego właśnie zakresu:

  • do 26 sierpnia można zapisywać się na warsztaty „Ogród w doniczce”, albo
  • przyjść „z marszu”: na warsztaty dot. ochrony pszczół -> szczegóły niebawem.

Mamy też coś dla artystycznych dusz: bibliowarsztaty z malowania pszczół na ekotorbach oraz ozdabiania domków dla owadów.
Nowością będzie Rodzinna Eko-Strefa organizowana przez partnera wydarzenia, czyli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a w niej:

  • stoiska z edukacyjnymi warsztatami,
  • animacje i atrakcje dla dzieci i dorosłych,
  • gra terenowa oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Nic więcej Państwu nie powiem – na to co powyższe i całą resztę atrakcji zapraszam 27 sierpnia.

Widzimy się w Parku Lipowym!

Gminy Powiatu Gdańskiego