W dniu 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Szkoła w Kłodawie oraz Starostwo Powiatowe i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim są organizatorami tego cieszącego się wielką popularnością konkursu.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 206 uczniów z 19 szkół z powiatu gdańskiego.

Szkoły przygotowały swoich reprezentantów do Konkursu Pięknego Czytania i testu ze znajomości lektur. Ważne też były wyniki czytelnictwa uczniów w poszczególnych szkołach.

Tytuł Najlepiej Czytającej Szkoły uzyskała Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.

Zwycięzcy konkursu w klasyfikacji łącznej:

I miejsce ex equo

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach (26 punktów)

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach (26 punktów

II miejsce ex equo

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie (24 punkty)

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince (24 punkty)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszczu Gdańskim (24 punkty)

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie (23 punkty)

Nagrody indywidualne dla laureatów oraz upominki książkowe dla szkół wręczała Natalia Błońska, Członek Zarządu Powiatu Gdańskiego.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Podziękowania należą się też wszystkim uczniom – uczestnikom i ich nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli im w przygotowaniu się do konkursu.

Zapraszamy serdecznie do udziału w XII edycji konkursu, która odbędzie się w nowym roku szkolnym 2022/2023.