Obserwuj nas:
VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem „Stefan Drzewiecki – pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa” odbył się 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego – p. Janusz Wróbel oraz Starosta Gdański – p. Marian Cichon.
W konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas VII – VIII z dziewięciu szkół województwa pomorskiego. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z dokonaniami naukowymi fizyków i chemików polskiego pochodzenia oraz rozbudzanie ich potencjału intelektualnego w dziedzinie nauk ścisłych. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i zaprezentowania swojej wiedzy.
Uczestnicy konkursu zmierzyli się w półfinale z testem wiedzy dotyczącym osiągnięć naukowych Stefana Drzewieckiego – pioniera w dziedzinie żeglugi podwodnej i lotnictwa. Finał konkursu polegał na rozwiązaniu zadań z dziedziny chemii i fizyki powiązanych z takimi zagadnieniami jak hydrostatyka, chemia roztworów wodnych oraz aerostatyka.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Wiktor Osowski ze Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Straszynie
II miejsce: Antoni Witkowski ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie
III miejsce: Zuzanna Szyszko ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. I.J.Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim
Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy z dziedziny nauk ścisłych zwycięzcom.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Gminy Powiatu Gdańskiego