Obserwuj nas:

Rozpoczął się już nowy rok akademicki, rok szkolny już trwa, czas więc na odwiedzenie biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gd., która zaprasza do swojej siedziby przy ul. Obrońców Pokoju 6.

Biblioteka specjalizuje się w gromadzeniu zbiorów głównie z zakresu nauk społecznych (pedagogika, psychologia, nauki polityczne, socjologia, prawo). Można też znaleźć prace z nauk humanistycznych, językoznawstwa, filozofii, historii, nauk  ścisłych w zakresie odpowiadającym treściom nauczanym w szkołach.

Najwięcej literatury gromadzonej jest pod kątem potrzeb nauczycieli, psychologów i pracowników socjalnych  ale jest też bardzo dużo prac typu poradnikowego, przydatnych np. rodzicom. W bibliotece są też gromadzone książki dotyczące historii najbliższego regionu – Pruszcza i powiatu gdańskiego.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00.  Dla swoich czytelników biblioteka od lat ma bardzo atrakcyjną ofertę : ponad 6000 darmowych e-booków z różnych dziedzin nauki na platformie Ibuk Libra, z których można skorzystać na domowym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Czytelnicy, którzy korzystali z darmowych e-booków w poprzednim roku akademickim, prosimy o kontakt z biblioteką, celem odbioru aktualnych kodów dostępu. Osoby, które jeszcze nie są czytelnikami biblioteki pedagogicznej a chciałyby nimi zostać – wystarczy, że zgłoszą się do biblioteki z dowodem osobistym.

Od 1 września br. pruszczańska biblioteka pedagogiczna ma nową nazwę –  (poprzednio Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka) – Filia w Pruszczu Gdańskim.

Gminy Powiatu Gdańskiego