26/06/2017

Obiekt wizytował przed weekendem Zarząd Powiatu Gdanskiego.
- Sprzątamy już gotowe pierwsze piętro. Do wykończenia został jeszcze parter, na którym znajdują się pomieszczenie pogotowia – mówi Marian Cichon – Wicestarosta Powiatu Gdańskiego.
- Czekamy na stałe przyłącze energetyczne, aby można było rozpocząć testy instalacji i systemów zamontowanych w budynku. Trwa też porządkowanie otoczenia - dodaje starosta Stefan Skonieczny.

22/06/2017

We wtorek, 20.06 b.r. na Faktorii w Pruszczu Gdańskim  reprezentacje gmin i Starostwa Powiatowego zmagały się w Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut do kosza, rzut ringo, strzał do pustej bramki, slalom piłką do nogi, piłką do kosza i unihockiem, przeciąganie liny i podnoszenie sztangi.

14/06/2017

Kolejna dobra wiadomość z powiatowych dróg. Powiat Gdański rozpoczął przebudowę ulicy Szkolnej w Kleszczewie

13/06/2017

Drogowcy Powiatu Gdańskiego rozpoczęli w połowie maja wycinanie toksycznego Barszczu Sosnowskiego, rosnącego przy pasach drogowych dróg Kiezmark - Błotnik, w okolicy Rekcina, Żukczyna i na styku dróg powiatowych z autostradą. Akcja będzie kontynuowana w najbliższych tygodniach, ponieważ obecnie wiele ognisk tej niebezpiecznej rośliny nie jest jeszcze widoczne.

13/06/2017

12 czerwca 2017 r. w obecności Starosty Gdańskiego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie, Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie oraz Sołtysów Domachowa i Zaskoczyna dokonany został odbiór robót prowadzonych pasie drogi powiatowej Nr 2203G na odcinku Domachowo – Zaskoczyn.

12/06/2017

Tak wygląda piękna nowa droga Domachowo - Zaskoczyn, której budowę zakończył właśnie Powiat Gdański. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się przygotowania do budowy ostatniego etapu ulicy Korzeniowskiego w Pruszczu Gdańskim.  Jednocześnie trwają prace przygotowawcze do budowy, oczekiwanej przez wielu, drogi Sulmin - Otomin.

12/06/2017

Czytelnictwo dzieci w powiecie gdańskim ma się dobrze. Takie wnioski można wyciągnąć po uroczystym zakończeniu VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”, które odbyło się w dniu 7 czerwca br. w Szkole Podstawowej im . Marii Kownackiej w Kłodawie. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Gdańskiego.

12/06/2017

W niedzielę 4 czerwca w OKSiR w Cieplewie przy okazji obchodów Dnia Dziecka odbyła się akcja charytatywna na rzecz Nataniela - dziecka chorego na SMA. W organizację wydarzenia włączyli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie,

06/06/2017

Powiat Gdański otrzymał z budżetu państwa dotację celową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych  w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

06/06/2017

Zgodnie z Programem współpracy na rok 2016 Powiatu Gdańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz  innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz ustawą z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie Wydział Spraw Społecznych zrealizował i osiągnął następujące zadania opisane poniżej.

05/06/2017

w sprawie wywieszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia